„Wielokulturowe spotkania integracyjne”

Spotkanie z kulturą niemiecką  – sołectwo  Poborowo

Dnia 11 października, w świetlicy wiejskiej w Poborowie, odbyło się już czwarte spotkanie w ramach projektu „Wielokulturowe spotkania integracyjne”, tym razem z kulturą niemiecką. Wszystkich przybyłych na spotkanie gorąco powitała Bożena Podolska, sołtys miejscowości.

DSC07009DSC07013DSC07039DSC07033

Następnie krótki zarys historii miejscowości oraz  informacje na temat kultury i tradycji Niemiec przedstawiła Izabela Dominik , animator kultury ze świetlicy w Poborowie. Kolejnym punktem programu było przedstawienie w wersji dwujęzycznej pt. „Czerwony Kapturek” w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej. Nad całością przedstawienia czuwały panie: Małgorzata Zacholska i Anna Dzierżak. Spotkanie kończyła biesiada na której królowały typowe  dania niemieckie przygotowane przez mieszkańców Poborowa.DSC06994DSC06995DSC06990DSC07061

Można było także obejrzeć wystawę na którą składały się przedmioty z różnych rejonów Niemiec oraz fotografie przedstawiające ślady kultury niemieckiej w gminie Trzebielino. W imprezie uczestniczyło ok. 70 osób. W najbliższą niedzielę, 19 października 2014 roku,  zapraszamy do Starkowa na spotkanie z kulturą kaszubską.

DSC07066 DSC07029