„Od smyka do czytelnika – 2 edycja”

W dniach 15 i 16 września 2014 roku nasze biblioteki odwiedziły maluchy z miejscowych przedszkoli. Powitałyśmy dzieci teatrzykiem pt. „Trzy świnki”, następnie były zabawy integracyjne i zręcznościowe  z chustą animacyjną oraz puszczanie bajek mydlanych. Tego dnia dla każdego przedszkolaczka nasze animatorki: Kasia Omelańska i Marysia Tylka wyczarowały niesamowite zwierzątka z balonów: pieski, żyrafy, pszczółki a także kwiatki czy miecze. Dzieci z kolorowymi balonikami i uśmiechem na twarzy powróciły do przedszkoli.

30 września i 1 października upłynął pod hasłem „W bajkowej krainie”. Przedszkolaki przybyły do biblioteki przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Był Kubuś Puchatek, Tygrysek, księżniczki, lew, dzik i inne zwierzątka. Na początku dzieci zaprezentowały wspaniałe stroje i otrzymały plakietki z napisem Od smyka do czytelnika. Później przeniosły się w taneczną podróż po bajkowej krainie i wysłuchały wierszowanych rymowanek. Były także zabawy paluszkowe, zabawy z chustą  i malowanie twarzy. Zajęcia kończyła zabawa nowymi zabawkami interaktywnymi i książeczkami edukacyjnymi zakupionymi w ramach projektu „Od smyka do czytelnika”.

Kolejne spotkania już niebawem: 14 i 15 października 2014 roku świętować będziemy 88. urodziny Kubusia Puchatka.