„Wielokulturowe spotkania integracyjne”

Spotkanie z kulturą kaszubską – sołectwo Cetyń

Dnia 20 września o godz. 1600 w świetlicy wiejskiej w Cetyniu  przeprowadzone zostało pierwsze spotkanie, poświęcone kulturze kaszubskiej , w ramach projektu ”Wielokulturowe spotkania integracyjne”. Imprezę rozpoczęła sołtys pani Grażyna Buza witając wszystkich gości, ponadto przed świetlicą dzieci przebrane w stroje kaszubskie zapraszały przybyłych na uroczystość.

DSC06277DSC06329
DSC06327DSC06360Występy artystyczne rozpoczęła Maja Tylka recytacją wiersza kaszubskiego pn.”Zajc i żaba”. Następnie przedstawiono legendę o powstaniu kaszub oraz zaprezentowano informacje o regionie kaszubskim. Wszystkim bardzo spodobała się scenka rodzajowa pn.”Ferdek łowi ryby” oraz piosenka „Kłeza” w wykonaniu dzieci i młodzieży. Po występach pani sołtys zaprosiła wszystkich do obejrzenia wystawy prezentującej kaszubską  ceramikę, haft, sprzęt użytku codziennego oraz prezentację multimedialną z informacjami o regionie kaszubskim. Po tej części nastąpiła biesiada, na której można było degustować kaszubskie potrawy regionalne przygotowane przez mieszkanki Cetynia.
DSC06281DSC06376DSC06260

W imprezie wzięło udział ponad 60 osób. Za tydzień 27 września o goodz.1600 odbędzie się spotkanie z kulturą kaszubską w miejscowości Gumieniec, na które już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.