„Młodzi i Seniorzy z ikrą” – II etap

W minione sobotnie przedpołudnie, 9 sierpnia, odbył się rajd rowerowy wiodący Szlakiem „Wzgórza Morenowe” zrealizowany w ramach gminnego projektu unijnego „Młodzi i Seniorzy z ikrą”. Organizatorami rajdu byli: Gmina Trzebielino, Biblioteka Gminna w Trzebielinie i Nadleśnictwo Dretyń. Głównym koordynatorem rajdu była Biblioteka Gminna w Trzebielinie. Rowerzyści wystartowali z różnych miejscowości gminy Trzebielino: Bożanki, Cetynia, Dolna, Poborowa, Starkowa, Suchorza, Trzebielina i Zielinia. Wszyscy spotkali się przed biblioteką, by utworzyć 26-osobowy peleton. Wśród miłośników dwóch kółek był także Pan Tomasz Czechowski Wójt Gminy Trzebielino.

DSC05413DSC05427

Rowerzyści wystartowali z najpiękniejszego miejsca na letni spacer czy przejażdżkę rowerową w Trzebielinie, czyli ścieżki rekreacyjno-sportowej biegnącej wzdłuż jeziora Trzebielińskiego, a następnie skierowali swoje jednoślady na Szlak „Wzgórza Morenowe”. Uczestnicy rajdu przejechali ok. 25 km leśnymi trasami wśród niekończących się borów i pagórkowatych wzniesień Szlaku łączącego gminy Trzebielino i Miastko. Na trasie nie było łatwo, żar lał się z nieba, ale widoki były tak piękne, że nikt nie żałował podjętego wysiłku. Krótki przystanek na trasie rajdu został zaplanowany w Bożance, gdzie każdy z uczestników mógł ugasić pragnienie oraz posilić się przed dalszą drogą.

IMG_0050DSC05451IMG_0019IMG_0025

Meta znajdowała się w Podworskim Parku w Dretyniu, gdzie na rowerzystów czekała grupa kibiców, ognisko z kiełbaskami, ciepłe i zimne napoje oraz ciasta. Oprócz przejazdu zaplanowaną trasą dla uczestników rajdu zostały przygotowane zabawy i konkursy „na wesoło”, w których każdy mógł spróbować swoich sił. Uczestnicy zmierzyli się m.in. w takich konkurencjach jak dmuchanie balonów na czas, piosenka, zabawa fantowa. Nie zabrakło także słów uznania dla najmłodszego i najstarszego uczestnika oraz najliczniejszej grupy rowerzystów z danej miejscowości. Wyłoniono także wytrwałego i nieposłusznego uczestnika rajdu. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali drobne nagrody.
DSC05547DSC05582

Gratulujemy wyróżnionym: najmłodszemu uczestnikowi rajdu- Adrianowi Witkowskiemu, najstarszej uczestniczce rajdu- Janinie Marcula-Kamińskiej, najwytrwalszemu uczestnikowi rajdu- Aleksandrowi Kropidłowskiemu, najliczniejszej grupie- rowerzystom z Trzebielina.  Dziękujemy Panu Tomaszowi Czechowskiemu, Wójtowi Gminy Trzebielino, zaangażowanym sołtysom oraz wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie. Dziękujemy pani Katarzynie Staroszak za pomoc w transporcie zaopatrzenia oraz pracownikom Nadleśnictwa Dretyń za okazaną pomoc w organizacji rajdu rowerowego oraz wsparcie działań na rzecz jego sprawnego przebiegu. Łącznie w imprezie wzięło udział 50 osób, w tym dwie osoby, które przemierzyły trasę szlaku od strony Miastka do Dretynia.

DSC05589DSC05571DSC05562DSC05558
Rajd rowerowy finansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” w ramach środka 4.1. Rozwój obszarów zależnych od rybactwa z wyłączeniem realizacji operacji polegających na funkcjonowaniu lokalnej grupy rybackiej (LGR) oraz nabywaniu umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności.

DSC05518DSC05487