Potrawa regionalna naszej gminy na Szlaku kulinarnym Pomorza

Miło nam poinformować, że współpraca Biblioteki Gminnej w Trzebielinie z Lokalną Grupą Działania Wrzeciono zaowocowała tradycyjną potrawą kuchni regionalnej wpisaną w kulinarny Szlak Pomorza.

szlak2

Wszystko zaczęło się od udziału Lokalnej Grupy Działania Wrzeciono w Miastku w projekcie pn. Przeszłość dla przyszłości – wielokulturowość kuchni Pomorza”, którego celem było ocalenie od zapomnienia dawnych receptur przygotowywania potraw w różnych zakątkach Pomorza. LGD Wrzeciono zwróciła się do nas z prośbą o przekazanie przepisów potraw regionalnych. Do projektu wybraliśmy jedną z wielu potraw przygotowywanych w kuchni staropolskiej przy bibliotece, a mianowicie kluski ziemniaczane z kapustą szmurowaną. Tradycyjną recepturę potrawy otrzymałyśmy od zaprzyjaźnionej z nami czytelniczki Pani Krystyny Siekluckiej. Pod jej okiem przygotowałyśmy ją w naszej kuchni. Cieszymy się bardzo, że potrawa zyskała uznanie specjalistów i znalazła się na szlaku kulinarnym Pomorza. Spróbować jej będzie można w Gospodarstwie Agroturystycznym „Nad Stawem” w Miszewie, u pani Ewy Wyraz. To jedno z 14 miejsc na terenie Pomorza, gdzie będzie można skosztować tradycyjnych potraw kuchni regionalnej- opowiada Krystyna Podraża, dyrektor Biblioteki Gminnej w Trzebielinie.

 Dnia 20 czerwca 2014 roku  w Czarnem odbyło się Seminarium podsumowujące projekt        „Przeszłość dla Przyszłości- wielokulturowość kuchni Pomorza”. W wydarzeniu uczestniczyły Krystyna Podraża, dyrektor Biblioteki Gminnej w Trzebielinie     oraz panie z Klubu Kulinarnego przy bibliotece Katarzyna Staroszak i Władysława Lipka . Uczestnicy seminarium wysłuchali prelegentów mówiących o tradycjach kulinarnych Pomorza i spróbowali potraw z różnych zakątków regionu. Seminarium zakończyło wręczenie tabliczek z logo Szlak kulinarny Pomorza. Dla turystów tabliczki będą znakiem rozpoznawczym miejsc, gdzie można zjeść zdrowo, smacznie i tradycyjnie. Po seminarium odbył się Jarmark Wielokulturowy. Na stoiskach można było zapoznać się z dorobkiem kulturalnym i kulinarnym różnych regionów. Czas umilała kapela kaszubska.

Dziękujemy Pani Krystynie Siekluckiej, za to, że zechciała podzielić się z nami kulinarnymi korzeniami przodków. Dziękujemy Lokalnej Grupie Działania Wrzeciono za współpracę, dzięki której nasza gmina znalazła się na Szlaku kulinarnym Pomorza. Cieszymy się, że Biblioteka Gminna w Trzebielinie miała w tym swój udział. Pozostaje mi już tylko zaprosić do naszej gminy na kluski ziemniaczane z kapustą szmurowaną– dodaje Krystyna Podraża.