Czytelniczo, rowerowo i wesoło!

odjazdowyCzytelniczo, rowerowo i wesoło!

Tegoroczny „Odjazdowy bibliotekarz”, rajd rowerowy bibliotekarzy, miłośników książek i rowerów można zaliczyć do udanych. W tym roku do akcji włączyły się także biblioteki szkolne z Suchorza i Trzebielina. Pogoda nam dopisała, humory też. Wyruszyliśmy z różnych miejscowości gminy Trzebielino i zmierzaliśmy w kierunku Starkowa. Trasa wiodła przez piękne leśne tereny. Miejscem docelowym był plac przy świetlicy wiejskiej w Starkowie, gdzie na uczestników czekały konkursy,  kalambury, kiełbaski, napoje i ciasto.

1

2

Ze względu na „książkowy” charakter rajdu pracownicy Biblioteki Gminnej w Trzebielinie zaprosili wszystkich do wysłuchania i obejrzenia inscenizacji „Lokomotywa” Juliana Tuwima.

DSC04526

DSC04527

DSC04536

Rajd urozmaiciły świetne występy dzieci z bibliotek szkolnych, które zaśpiewały piosenki i przedstawiły wiersze o książce i bibliotece.

DSC04553

DSC04545

Miłym momentem rajdu było przybycie Pana Tomasza Czechowskiego wójta gminy Trzebielino. Rozmowom i zabawom nie było końca. Uczestnikom szczególnie podobały się kalambury rysowane, oczywiście tematycznie związane z książką i biblioteką.

DSC04557

DSC04566  DSC04568     DSC04573

W drodze powrotnej dzieliliśmy się wrażeniami i planowaliśmy kolejną rowerową podróż. W rajdzie uczestniczyło około 80 osób.

DSC04555

Dyrektor i pracownicy Biblioteki Gminnej w Trzebielinie serdecznie dziękują Marianowi Blicharzowi- sołtysowi Starkowa i mieszkańcom Starkowa, Irenie Gałczyńskiej- dyrektor Szkoły Podstawowej w Suchorzu, Grażynie Pszenicznej- dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzebielinie, Krystynie Górkiewicz i Ewie Surmie – nauczycielkom-bibliotekarkom, Katarzynie Staroszak- emerytowanej bibliotekarce, Beacie Kiedrowskiej- dyrektor Gimnazjum w Starkowie, Ewie Kozieł i młodzieży gimnazjalnej za zaangażowanie i pomoc w organizacji i przebiegu akcji „Odjazdowy bibliotekarz”.

Tekst Iwona Szczęsna