Dzień Matki

Dzień Matki to najcieplejsze ze świąt w całym roku. Od dziecka uczymy się szacunku do naszych matek, a miłość, która nas z nimi łączy, to jeden z najpiękniejszych prezentów, jakimi obdarzyła nas natura. Podczas tego szczególnego święta powinniśmy okazać naszym rodzicielkom wyrazy miłości i szacunku w jakiś szczególny sposób, np. obsypując naszą mamę kwiatami, upominkami lub buziakami, które przecież nic nie kosztują.

DSC04022

26 maja o godz.1600 w Sali widowiskowej przy Bibliotece Gminnej w Trzebielinie została przygotowana uroczystość na tę szczególną okazję, jakim jest Dzień Matki. W imprezie uczestniczyły miejscowe Mamy. Na początku przedstawiony został montaż słowno-muzyczny pn.”Mamo, kocham cię!”. Dzieci recytowały piękne wierszyki oraz śpiewały piosenki o Mamie.

DSC04024

Po występie dzieci wręczyły wszystkim przybyłym Mamom różyczki z życzeniami oraz laurki.

DSC04032    DSC04041  DSC04040

Następnie wszyscy częstowali się pysznym ciastem, które upiekły pracownice biblioteki.

DSC04041

Dodatkową atrakcją były mini konkursy dla Mam oraz dzieci. W imprezie uczestniczyło 40 osób.

DSC04049

DSC04066

DSC04073

DSC04074

DSC04075

Dzień Matki to dobra okazja na uczczenie Matki, na spędzenie tego dnia właśnie z nią – jeśli z jakiś ważnych powodów jesteśmy daleko od Mamy, to warto na ten dzień pozostawić swoje obowiązki, wziąć urlop i spędzić go właśnie z Mamą.