Spotkanie z Ewą Chotomską

1Dnia 14 maja 2014 roku w Filii bibliotecznej w Suchorzu odbyło się spotkanie autorskie ze znaną pisarką, scenarzystka programów i autorką tekstów piosenek dla dzieci- Ewą Chotomską. 2

Ewa Chotomska znana jest jako Ciotka Klotka z telewizyjnego programu dla dzieci „Tik- Tak”, występowała także w programach Ciuchcia i Fasola. Była producentką programów edukacyjnych „Budzik” i „Jedyneczka”. Jest założycielką, wraz z Andrzejem Grabowskim, zespołu dziecięcego „Fasolki” i autorką wielu tekstów piosenek m.in. „Mydło lubi zabawę”, „Szczotka, pasta”, „Zabiorę brata” czy „Moja fantazja”. Ewa Chotomska jest córka popularnej poetki Wandy Chotomskiej.

3      4

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I, II i III z miejscowej szkoły podstawowej wraz z nauczycielkami: Cecylią Dawidowicz, Marią Piepiórką i Aleksandrą Zalewską oraz Krystyna Podraża- dyrektor Biblioteki Gminnej w Trzebielinie, Katarzyna Staroszak- emerytowana bibliotekarka, Katarzyna Omelańska- animator kultury Biblioteki Gminnej w Trzebielinie, Ewa Wilma- Guzowska- sołtys Suchorza i Justyna Sadyś – animator kultury ze świetlicy wiejskiej w Suchorzu.

56

Ewa Chotomska przybrała postać Ciotki Klotki, ubrana była w barwny strój, który niewątpliwie sprawił, że została mile i otwarcie przywitana przez dzieci. W trakcie spotkania  pisarka opowiadała o swojej mamie, Wandzie Chotomskiej, która m.in. uczyła ją rymów. Opowiadała także o swojej twórczości, o domowych zwierzętach, które później stały się bohaterami jej książek i piosenek. Dziecięca publiczność była niezwykle aktywna.  Dzieci chętnie odpowiadały na pytania i zagadki oraz śpiewały znane piosenki. Dzieci, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi otrzymały od pisarki  cukierki. Obok  świetnej zabawy było także słuchanie fragmentu audiobooka „Moja babcia gra na trąbie”.

98

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pani Ewie Chotomskiej kwiaty. Podziękowały także pisarce gromkimi brawami.

10

Można było także kupić książki pisarki i zdobyć autograf.

11

Zapraszamy Czytelników do naszych bibliotek w Suchorzu i Trzebielinie po książki Ewy Chotomskiej i Wandy Chotomskiej.

Spotkanie odbyło się w ramach XXI Słupskiej Wiosny Literackiej we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Słupsku.