Od Smyka do Czytelnika- listopadowa relacja

Pierwsze listopadowe zajęcia przebiegały pod hasłem Bezpieczny Smyk. Przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniach z Funkcjonariuszami Straży Gminnej w Trzebielinie. Strażnicy gminni w bardzo ciekawy sposób i w formie zabawy wdrażali umiejętności i nawyki właściwego zachowania się w ruchu drogowym. Dzieci uczyły się o bezpieczeństwie w oparciu o kolorowanki, prezentację multimedialną, zagadki, wierszyki i rozmowę. W trakcie zajęć poznały zasady korzystania z chodnika i przejść dla pieszych, rozpoznawały sytuacje niebezpieczne i uczyły się dostrzegać niebezpieczeństwa wynikające z zabaw w nieodpowiednim miejscu. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało odblaski na tornister i lizaczki, a najaktywniejsi nagrody w postaci dyplomu, książeczki bądź breloczka. Bardzo dziękujemy Komendantowi i Funkcjonariuszom Straży Gminnej w Trzebielinie za miłą współpracę przy realizacji zadania „Bezpieczny Smyk” i za ciekawie przekazaną wiedzę na temat bezpieczeństwa Małego Przedszkolaka. Wierzymy, że dzięki wspólnemu wysiłkowi i zaangażowaniu udało nam się wpłynąć na bezpieczeństwo i edukację najmłodszych.

18 i 19 listopada wspólnie z przedszkolakami świętowaliśmy 87. urodziny Kubusia Puchatka. Dzieci przybyły do biblioteki ze swoimi pluszowymi ulubieńcami. Jak na urodziny przystało dzieci złożyły życzenia Jubilatowi, zatańczyły do piosenki Kujawiaczek, zaśpiewały sto lat oraz wręczyły samodzielnie wykonane upominki: kwiaty z bibuły i jeżyka z masy solnej. Zabawom nie było końca. Przedszkolaki tańczyły przy dźwiękach muzyki, z ochotą uczestniczyły w zabawie Kubusiu, my chcemy do Ciebie! i wysłuchały opowiadania o przygodach Kubusia Puchatka. Wielu wrażeń dostarczyły uczestnikom zajęcia plastyczne podczas których wykonały podobiznę Kubusia Puchatka z masy solnej. Na zakończenie spotkania wznosiliśmy toast soczkiem i smakowaliśmy urodzinowy tort.